12:00 PM Як вчити і вивчити німецьку мову |
Як вчити і вивчити (!) німецьку мову – конспект Німецька мова – непроста. Але і не складна. Всі її вчать по-різному і ви теж повинні знайти для себе певну систему вивчення, яка найефективніша для вас. Одні сприймають краще візуально, інші аудіально, ще іншим треба собі все уявити, а не просто вчити і тп. Щоб зрозуміти, що німецька насправді весела, подивимося відео про веселість німецької мови. https://www.youtube.com/watch?v=YcMT395UvWI 2 хв
або ще одне відео, про проблеми вимови німецької
http://www.youtube.com/watch?v=kB_9W9csP8k1 хв
Але щоб не говорити абстрактно, поговоримо про загальні підказки для ефективного вивчення власне німецької мови.
1.Не перекладати з рідної мови, а відразу мислити. Адже їй характерний впорядкований логічний синтаксис і велика кількість слів, запозичених з латинської або грецької.
2. Відвести час для занять, постійно і регулярно займатись. Не відкладати на завтра. регулярність забезпечує краще засвоєння матеріалу. Погодьтеся, що легше і ефективніше займатися по годині щодня, ніж по 6-7 годин раз на тиждень.
3. Робота зі словником постійно, не покладатись на інтуїцію, перекладати. Виписувати слова, перечитувати їх час від часу. Виписувати і вчити обов’язково з артиклями і множиною, не просто слово саме по собі. Не намагатись вивчити все і зразу, а потрохи і регулярно. 4.Зв’язок теорії і практики. Намагайтеся кожне прочитане правило закріплювати шляхом виконання практичних вправ. Якщо не зрозуміли граматичну тему – обов’язково перепитуйте, не соромтеся. Краще посидіти на 5 хв довше на якійсь темі, ніж потім через незапитане повертатися до неї через довгий час. Розв’язувати вправи, бо граматика без вправ ні до чого. Поєднувати з лексикою, не розмежовувати.
5. Зошит для граматики. Окремо словник, окремо маленький зошит, де було б коротко записано від руки граматичні правила або таблиці.
6. Можете зробити собі словничок зі сталими фразами, готовими до вживання. Там можуть бути і форми привітання чи прощання, але і фразеологізми, чи якісь слова, які просто сподобались і які ви б хотіли частіше икористовувати.
7.Наочність. Намагайтеся в голові малювати різні картинки і таблиці, а не просто тупо заучувати правила. Асоціації, паралелі можливо з англійською, часто буває й з українською.
8. Займайтеся з декількома джерелами. Обговоримо список важливих джерел для вивчення німецької. 9. Країнознавство. Дивіться фільми, серіали, передачі німецькою.Читайте книги, газети. http://ukraine-nachrichten.de/ , наприклад. Розмовна лексика – або в середовищі, або фільми. Можна з субтитрами спочатку, можна скачувати, бо не всюди є. просто в пошуку задавайте назву фільму з субтитрами. Наприклад extraaufdeutsch https://www.youtube.com/watch?v=4lWQW5_CPGQ дозволить поліпшити розуміння німецької нації в цілому, їхні традиції, звичаї і погляди на певні речі. Почнете розуміти саму мову краще через поводження німців, чому так, чому отак. 10. Дивіться відео. На Youtube – список. Такі відео дуже допомагають навчитись говорити з правильною інтонацією, вимовою. Наприклад http://www.youtube.com/watch?v=ckFEhgb4YRA Такі штуки вам можуть розповісти лише носії мови, ну і де, як не в інтернеті ви їх знайдете. 11. Повторення пройденого. Як відомо, пам’ять людини вибіркова. І для того, щоб ця вибірковість працювала в потрібному руслі, необхідно повторювати раніше пройдений матеріал. Не лінуйтеся перегорнути вже пройдені правила німецької мови в підручнику і ще разок переглянути вправи до них.
12. Не бійтесь говорити. Є тренінги в нас, мовний центр Будинок Нюрнберга працює у Харкові. Говоріть одне з одним.
13. Навіть коли зовсім-зовсім не маєте часу, ви ж все рівно кудись їздите або маєте обід – носіть з собою такий словничок і просто перечитуйте собі його. Не вчіть, якщо дійсно дуже стомлені, але отак почитати просто собі можна.
14. Відвідуйте всі наші тренінги і заняття, слухайте радіо, дивіться фільми, відео, читайте книги, спілкуйтеся з іншими і ніколи не забивайте на німецьку, якщо дійсно хочете її вивчити.
Тепер окремо по видах роботи. Аудіювання, слухання
1.Слухати музику постійно, радіо (bayern1-5, kissfm, radioberlin). Аудіо книги, знову ж таки фільми і відео.
2. Коли слухаєте (якщо це початковий рівень) – не намагайтеся перекласти і зрозуміти всі 100% – увага розсіюється, ви зосереджені на тому, щоб зрозуміти все, відповідно не слухаєте самого змісту. Якщо ви зрозумієте 70% – це дуже добре. Намагайтеся вловити зміст, а не зрозуміти кожне слово.
3. Якщо пісня – можете перекласти або зіставити з оригіналом вже готовий переклад. І, знову ж таки, працюйте зі словником. Читання 1.Схоже, що і зі слуханням. Якщо просто хочете прочитати книгу і зрозуміти, про що йдеться, читайте загалом, не по кожному слову. Якщо ж хочете реально прочитати книгу і покращити німецьку – читайте зі словником, виписуйте слова або надписуйте в книзі, зазвичай в книгах часто повторюються слова, якщо ви вже перекладете одне слово, то на 5 раз вже будете його знати.
2.Якщо це тести – читаєте глобально. Повертайтесь і переглядайте вивчені слова, щоб не забути.
3.Якщо зустрічаються дивні граматичні конструкції – виписуйте речення і покажіть викладачеві, ну або подивіться в неті, що це таке – об ви принаймні мали поняття, що то таке і з чим його їсти. Говоріння
3.Говоріть відразу німецькою, не спочатку в голові українською, а потім перекладати. Я працюю перекладачем – перекладати дуже важко, зовсім різні конструкції вживаються і системи у мовах дуже відрізняються одна від одної. Письмо 1.Перше і найголовніше – не намагайтесь спочатку сформулювати українською, а потім німецькою. Намагайтеся писати відразу німецькою. Те, що ви хочете сказати, намагайтесь формулювати відразу німецькою.
2.Дуже допомагає переписка в інтернеті, якщо маєте друзів або любите сидіти в чатах – лише на вашу користь. Гарно і правильно писати допомагає також читання. Коли ви читаєте – ви бачите, як ці всі речення правильно виглядають на папері, як по-різному можна сказати одне й те саме, воно десь там далеко відкладається.
Die wichtigsten Internet-Quellen zum Deutschlernen
1.http://www.goethe.de/
2.http://www.movi.com.ua/nimecka-mova
3.http://www.movie4k.to
4.http://filme-online.de/
5.http://ukraine-nachrichten.de/
6.Deutschlernreise.de
7.http://www.learn-german-online.net/
8.Deutsch für Anfänger
9.http://www.dw.de/deutsch-lernen/s-2055
Youtube-Kanäle zum Deutschlernen
1.DW – Learn German
2. Deutsch lernen / Learn German mit Deutschlernerblog
3.Easy German
4.Deutsch Lernen
5.LinguaTV.com
6.Peter Heinrich
7.DAADBonn Liste der deutschen Radiosender
1.http://www.deutschland.fm/
2.http://www.listenlive.eu/germany.html
3.http://tunein.com/radio/Germany-r100346/ Liste der besten Youtubers Deutschlands
1.Get Germanized
2.Herr Tutorial gibt Tipps, wie man sich beispielsweise mit Mehl die Zähne bleichen kann. Dafür setzt er sich einfach vor die Kamera in seinem Zimmer und plapplert los.
3.Die Jungs von Y-Titty machen Comedy. Mal intelligent, mal abstrus, aber immer: äußerst beliebt
4.Christoph Krachten interviewt als clixoom Prominente. Und das exklusiv auf Youtube.
5.Zugegeben, der Humor der Aussenseiter ist manchmal sehr pubertär. Man könnte allerdings auch sagen: Perfekt auf die Zielgruppe zugeschnitten.
6.Torge stellt als freshhaltefolie selbstproduzierte Comedy-Videos ins Netz.
7.Albert Martin Bruhn alias albertoson hat auf YouTube aktuell mehr als 425.000 Abonnenten. Er bezeichnet sich selbst als Musiker, Beatboxer und Entertainer.
8.coldmirror Kathrin Fricke ist eine der bekanntesten Video- und Netzkünstlerinnen in Deutschland. Sie moderiert neben ihrem YouTube-Kanal auch verschiedene Radio- und Fernsehsendungen.
9.AlexiBexi Alexander Böhm ist ein privater YouTuber mit sehr professionellen Niveau. Er übersetzt Lieder aus den Charts auf Deutsch.
10. aggroTV Ist ein professioneller Kanal des Musiklabels Aggro Berlin. Der Kanal ist eine Plattform für Interviews und Musikvideos und dient vor allem der Präsentation neuer Videos verschiedener Künstler.
11.JuliensBlog. Er sorgt regelmäßig für Entsetzen und provoziert mit seiner feindseligen Art gegenüber seinen Mitmenschen. Die besten Wörterbücher Online
Auf keinen Fall google translate !!!
Якщо ви дочитали до цього моменту, ми вами страшенно пишаємося :) Можливо, є ще якісь ідейки щодо самостійного вивчення німецької? Кидайте в коментарі до повноти картини :) |
|
Всього коментарів: 0 | |